Loading
Topics
Forside
Hjælp
Job og Velfærd
Sundhed og Ældre
Afløsere
Dialogmøde
Idéworkshop
Sygeplejersker
Førstehjælp brush up midt på dagen
Støtte til at flytte
Forflytningsvejleder kursus
KMD Opus vagtplan – Internt kursus
SSH og SSA
Sygeplejersker, SSA og terapeuter
Nexus
I Sikre Hænder
Fælles introduktion alle nyansatte (obligatorisk) S&Æ
Brandinstruktion Præsthøjgården
SSH og Ufaglærte
FMK
Førstehjælp basis
Førstehjælp brush up 08.30-10.00
SSA og Sygeplejersker
Mad og måltid
HPS
CAUL
CAUL - andet
CAUL - kurser
Åben Dialog
KT
Center for Handicap
HPS - Kurser
Jobcenter
Center for Kommunikation og teknologi
Teknik og Miljø
WebGIS
Borgermøder
Direktionens Stab
HR
Kom godt i gang med personaleledelse
Trivselsmåling
Introduktion til nye ledere
IT og Digitallisering
Lederuddannelse
MED-og Arbejdsmiljø uddannelse
Projektlederuddannelsen
Introduktion til nye medarbejdere
Juridisk Afdeling
IT og Digitalisering
Risikostyring og Forsikring
Løn og personaleservice
Børn, Unge og Kultur
Bassinlivredderprøven
Bassinlivredderprøven, Forum Horsens
Familieplejen
Bassinlivredderprøven
Horsens Holder af kloden
Samspil
Formøde for lærere - Samspil
Danmarks Industrimuseum
Caripo Biler A/S
Præsthøjgården, F-stuen
Steel Products Aage Østergaard
Blunico A/S
Nybolig Horsens
A/S N. P. Trucks
VP Maskinfabrik A/S
Middelfart Sparekasse Horsens
Flonidan A/S
Lantmannen Unibake
Bilka Horsens
Base Erhverv
Bolig Horsens
Brimas
Danske Bank
Regionshospitalet Horsens
MENY
AC Horsens
Bæredygtigt Håndværk
Ceres Centret, Plejeboliger
Gedvedhus Plejecenter
Gefionshave, Plejeboliger
Jobcenter Horsens
Land & Plan
M&J Recycling
Præsthøjgården, F-stuen
Rhenus Warehousing Solutions Denmark
Schur Technololgy A/S
Trendhim
UJ-koordinatormøde - Samspil
4. årgang - Samspil
Østjysk Landboforening - Landbrugsbesøg
Ceres Centret, Plejeboliger
Gedvedhus Plejecenter
Gefionshave, Plejeboliger
Præsthøjgården, F-stuen
5. årgang - Samspil
Danmarks Industrimuseum
6. årgang - Samspil
Gedvedhus Plejecenter
Præsthøjgården, F-stuen
Bygholm Landbrugsskole klassebesøg
SOSU klassebesøg
Bæredygtigt Håndværk
Ceres Centret, Plejeboliger
Gefionshave, Plejeboliger
Learnmark Business klassebesøg
7. årgang - Samspil
Regionshospitalet Horsens
Lantmannen Unibake
Caripo Biler A/S
Bolig Horsens
Bilka
Steel Products A/S
Blunico
AC Horsens
Brimas
Flonidan A/S
Rhenus Warehousing Solutions Denmark
8. årgang - Samspil
Fabricate Now
9. årgang - Samspil
Middelfart Sparekasse Horsens
Nybolig Horsens
BASE Erhverv
Danske Bank
AC Horsens
Jobcenter Horsens
Land & Plan
M&J Recycling
Meny Horsens
NP Trucks
Schur Technology A/S
Trendhim
VP Maskinfabrik A/S
Pædagogik og læring
Netværksmøder
Tosprogsnetværket
Naturfagsnetværket
Matematikvejledernetværket
Læsevejledernetværket
Skolebibliotekarnetværket
Almen- og specialpædagogisk netværk
IT-pædagogisk netværk
IT-teknisk netværk
Netværk for uddannelsesansvarlige
Temaeftermiddage for alle netværk og skoleledelser
Ledelse
Pædagog i skole og SFO
Læsning og skrivning
Co-teaching
Sprog
Kompetenceudvikling i Uddannelse og Job
Grafisk facilitering
Trivsel og klasseledelse
Search
--Activity area--
--Activity area--
4. årgang - Samspil
8. årgang - Samspil
A/S N. P. Trucks
A/S Nortvig
AAO Steel A/S
AAOsteel Aage Østergaard A/S
ABC Lavpris
Åben Dialog
AC Horsens
Afløsere
Air Liquide Danmark A/S
AKT-koordinatorer
Almen- og specialpædagogisk netværk
Andet
Arbejdsmiljøkurser
Atkins A/S
Atkins Danmark
AULA
Bæredygtigt Håndværk
BASE Erhverv
Bassinlivredderprøven
Bassinlivredderprøven, Bankager
Bassinlivredderprøven, Brædstrup
Bassinlivredderprøven, Forum Horsens
Bassinlivredderprøven, Hovedgård
Bassinlivredderprøven, Vesterled plejehjem
Besøg VIAUC
Bilka
Bilka Horsens
Blunico
Blunico A/S
Bolig Horsens
Bonefeld & Bystrup - Land & Plan
BoPam
Borgermøder
Brandinstruktion Præsthøjgården
Brimas
Byggeboxen
Bygholm Landbrugsskole klassebesøg
Byråd
Caripo Biler A/S
Casa A/S
CAUL
CAUL - andet
CAUL - kurser
Center for Handicap
Center for Kommunikation og teknologi
Ceres Centret, Ceres 1 og Daghjem
Ceres Centret, Plejeboliger
Co-teaching
Comwell Bygholm Park
COS-P
Dagplejemodulet
Danish Crown
Danmarks Industrimuseum
Dansk
Dansk Boligbyg A/S
Dansk og matematik i børnehaveklassen
Danske Bank
Decentral lønstyring
Dialogmøde
Digital Læremiddelmesse
Diplom i Ledelse
DKI Logistics
DKI Logistics A/S
DSV
Egebo
Engineering
Fabricate Now
Fælles introduktion alle nyansatte (obligatorisk) S&Æ
Fagdidaktik
Familieplejen
Femina Lingeri
First Lego League
Fitness i Kommunikation
Fitness i Kommunikation - ACT
Fitness i kommunikation - BCH
Fitness i kommunikation - Vibeke A.
Fitness i Kommunikation 2
Fjernvarme Horsens A/S
Flonidan
Flonidan A/S
FMK
Forflytningsvejleder kursus
Førlederforløb
Førstehjælp basis
Førstehjælp brush up 08.30-10.00
Førstehjælp brush up midt på dagen
Fra dagtilbud til skole
Frandsen Group A/S
Funktionsmøde
Gedvedhus Plejecenter
Gefionshave, Plejeboliger
GLS
GMR maskiner
Grafisk facilitering
Hedema
Hjemmeplejen
Horsens Bedste Idé
Horsens Golfklub
Horsens Havn
Horsens Holder af kloden
Horsens Industrimuseum
Horsens Murer & Entreprenørforretning A/S
Horsens Murerservice
Horsens Ny Teater
Horsens Tømrer
Hospitalsenheden Horsens
Hotel Opus Horsens
HPS - Kurser
I Sikre Hænder
Idéworkshop
Idræt
Idræt og bevægelse
Idrætskoordinatorer
Idrætsnetværk
Informationssikkerhed
Inklusion og didaktik
Inspirationseftermiddag - Faget Håndværk og Design
IntoWords og CDORD
Introduktion til nye ledere
Introduktion til nye medarbejdere
Intromøde for nye vejledere
IT og Digitalisering
IT og Digitallisering
It-kurser
IT-pædagogisk netværk
IT-teknisk netværk
Jobcenter
Jobcenter Horsens
Juridisk Afdeling
Kagehuset
KMD Institution 2
KMD Opus vagtplan – Internt kursus
Kom godt i gang med personaleledelse
Kompetenceløft
Kompetenceudvikling dagtilbud
Kompetenceudvikling i Uddannelse og Job
KT
Kursus - Tosprogsområdet
Læringsuge
Læringsuge+
Læringsvejledere
Læs&Lær
Læse- og skriveteknologi
Læse/skriveindsats
Læsevanskeligheder
Læsevejledernetværket
Læsning og skrivning
Lagkagehuset
Land & Plan
Landinspektørfirmaet Bonefeld & Bystrup A/S
Langenæs Bageriet - Horsens
Lantmannen Unibake
Lars Juhl Nielsen VVS
LC-netværket
Learnmark Business klassebesøg
Ledelse
Ledelsesramme - nye ledere
Lederintro - obligatoriske moduler
Lederuddannelse
Legens betydning
Lindehøj Plejecenter
Løn
Løn og personaleservice
M&J Recycling
Mad og måltid
Malerfirma - Michael Rosenberg ApS
Malerfirmaet Kjærhus ApS
Matematik
Matematikvejledernetværket
MED
MED-og Arbejdsmiljø uddannelse
Medicinkursus
MENY
Meny Horsens
Metso Denmark
Middelfart Sparekasse Horsens
MinUddannelse
MinUddannelse - kompetencekurser
Modtagelsestilbud
Møllgaard VVS
Nærvær i arbejdet
Naturfagskoordinatorer
Naturfagsnetværket
Netværk for uddannelsesansvarlige
Nexus
Nordic Coating
Norleg
Normal A/S
Normal Warehouse
Nørrevang Centret
NP Trucks
Nybolig Horsens
Nybolig Horsens Ejendomskontor
Nye prøvefag
Økonomi
Ordblindhed/dysleksi
Organisation
Østjysk Landboforening - Landbrugsbesøg
Pædagog i skole og SFO
Pædagogfaglighed
Pædagogisk Biennale
Pædagogisk praksis
PHC Entreprise
Plejecenter Søndergården
PLF
Præsthøjgård, BC-stuen
Præsthøjgården, B/C-stuen
Præsthøjgården, BC-stuen
Præsthøjgården, F-stuen
Praksisnær lederudvikling
Prisme
Professionelle læringsfællesskaber
Projekt IT-støtte
Projektlederuddannelsen
Regionshospitalet Horsens
Reitan Distribution
Rekruttering
Resultat og effektmåling
Rhenus Warehousing Solutions Denmark
Risikostyring og Forsikring
Roesgaard
Rosenberg Malerfirma A/S
Scandic Bygholm Park
Schur Pack Denmark A/S
Schur Technology A/S
Schur Technololgy A/S
Seniorafklaringsforløb
Service og Beredskab
SFO
Skolebibliotekarnetværket
Skolefravær
Skolernes Krimimesse
Skolesekretærer
Skoletjenesten
Skovly Ældrecenter
Skriftsproglig Udvikling (SKU)
Småbørns kost
SOSU besøg
SOSU klassebesøg
Specialpædagoger
Specialpædagogisk indsats
SPORT 24
Sprog
Sprogfag
Sprogvejledere
Sprogvejledere og sprogansvarlige
Sprogvurdering i dagtilbud og børnehaveklasse
Sprogvurderinger i dagtilbud
Sprogvurderingskurser
SSA
SSA og Sygeplejersker
SSH
SSH og SSA
SSH og Ufaglærte
Stark
STEAM
STEAM netværk
Steel Products
Steel Products A/S
Steel Products Aage Østergaard
Støtte til at flytte
Strategi og Udvikling
Struktureret, visualiseret specialpædagogik
Sundhedscenter Horsens, Birkebo
Sundhedsfaglig dokumentation
Superbruger AULA
Superbrugere AULA
Sygeplejersker
Sygeplejersker, SSA og terapeuter
TAU - Teknologi Agent Uddannelse
Tegn til tale
Teknologien udfordrer didaktikken
Teknologisk mestring
Temadag
Temaeftermiddage
Temaeftermiddage for alle netværk og skoleledelser
Temamøde
Tilbud til tillidsrepræsentanter
Tobaksforebyggende undervisning
Tømrer, Murer & Kloakmester - John A. Laursen
Tosprogsnetværket
Tosprogsområdet
Trendhim
Trendhim - Tell your story
Trivsel
Trivsel og klasseledelse
Trivselsmåling
Tysk
Udvikling og Kommunikation
UJ - koordinatormøde
UJ-koordinatorer
Undervisningsforstyrrende uro
Vagn Pedersen Maskinfabrik
Valgfrie ledermoduler
Vejledning
Vi lærer sprog
VITAE Disponering
VITAE Journal og Håndholdt
Vola
VOLA A/S
VP Maskinfabrik A/S
VS Automatic A/S
WebGIS
--Location--
--Location--
"Den grå fabrik" - Fællesrum på 2. sal
"Den grå fabrik" - MILIFE lokalet i stueetagen
"Den grå fabrik", Ungeenheden
-
A/S Nortvig - Fuglevangsvej 47 8700 Horsens
Aalborg Kongres & Kultur Center
ABC Lavpris
AC Horsens
Afhænger af deltagere
Aftales individuelt
Aftales klyngevis
Afventer afklaring vedr. placering
Arrangementet afholdes i Horsens
Auditoriet, Bankagerskolen
Auditoriet, Holmboes Allé
Auditoriet, Learnmark Horsens
Bankagerskolen
Bankagerskolen, Auditoriet Hus 5
Base Erhverv
Base Erhverv - Aftales ved formøde.
Besøg i klassen
Bilka Horsens
Birkebo Plejecenter
Blå Kors
Blunico A/S
Bolig Horsens
Brimas
Byggeboxen, Godsbanegade 16 (I byggeboxen)
Bygholm Landbrugsskole - Gæstekantinen
Bygholm Landbrugsskole - Kursuslokale 1
Bygholm Landbrugsskole - Kursuslokale 1 + 2
Bygholm Landbrugsskole - Kursuslokale 2
Bygholm Landbrugsskole - Kursuslokale 3
Bygholm Landbrugsskole - Kursuslokale 4
Bygholm Landbrugsskole - Kursuslokale 7
Bygholm Landbrugsskole - Spisesal
Bygholm Landbrugsskole og kursuscenter
Bygholm Park
Byrådssalen på Rådhuset
Campus Horsens
Campus Horsens, Banegårdsgade 2, 8700 Horsens (Følg skiltene)
Caripo Biler A/S
Casa A/S
Ceres Centret Kuppelrummet 3. sal
Ceres Centret Mødelokale C 3. sal
Ceres Centret, Ceres 1 og Daghjem
Ceres Centret, Plejeboliger
Ceres store sal
Chr M Østergaards Vej Læsesalen G3.01
Chr. M. Østergaards Vej 4, 8700 Horsens
Comwell Bygholm Park
Dagnæs Glaslager Tømrer & Snedker - Plant en drøm
Dagnæsskolen
Danhostel Vandrehjem
Danish Crown A/S - Besøgsafdelingen
Danmarks Industrimuseum - Gasvej 17-19, 8700 Horsens
Dansk Boligbyg A/S
Dansk Boligbyg A/S
Dansk Boligbyg A/S - STED AFTALES
Danske Bank
Dato og sted aftales klyngevis
Den Grå Fabrik - lokale 2. sal
Den grå fabrik, SALEN
Det Gamle Posthus i Brædstrup
DKI Logistics
DKI Logistics A/S
Driftgården, Lokale Samsø
Egebjerg-Hansted Forsamlingshus
Egebjergskolen - Personalerummet
Egebo
Egebo
Eget kontor
Eget kontor - Norgesvej
Eget kontor - Samsøgade/Holmboes Alle
Eget kontor, Chr M Østergaards Vej
Elevhuset, Learnmark Tech
Engineering Lab, Kollegievænget 14, 8700 Horsens
Fælles intro i kantinen på Norgesvej
Fælles intro på Samsøgade, bygn. A, 1. sal, lok. 1.26
Fænglset
Fængslet, Fussingsvej 8, 8700 Horsens
Fængslet, Vestsalen
Fængslet/Forsamlingshuset
Festsalen Kildegade
FGU Sydøstjylland
Flonidan A/S
Følger
Forum Horsens
Forum Horsens - Indgang 5/Mødelokale 5
Forum Horsens, Insero Atrium, indgang 4
Gedvedhallen
Gedvedhus Plejecenter
Gefionshave - Multisalen
Gefionshave, Plejeboliger
Gefionshave- Multisalen
GLS, Egeskovvej 31, 8700 Horsens
GMR maskiner A/S
Grumstrup Forsamlingshus
Håndværkerforeningen
Håndværkskollegiet
Hanstedholm
Hedema
Højvangskolen - Kantinen
Højvangskolen, Højvangsallé 20, 8700 Horsens
Holmboes Allé 2
Holmboes Allé 2, 5. sal, lokale 1
Holmboes Allé 2, IT undervisningslokale 1
Hornsyld idrætscenter
Horsens Bibliotek
Horsens Bibliotek, Tobaksgården 12, 8700 Horsens. Lokale "Lysningen" på 1. sal
Horsens Bibliotek, Tobaksgården 12, 8700 Horsens. Lokale "Skovbrynet"
Horsens Byskole afd. Lindvigsvej - Festsalen
Horsens Byskole afd. Lindvigsvej, lokale F-5
Horsens Byskole, afd. Fussingsvej - Personalerummet 1. sal
Horsens Friplejehjem (lille sal)
Horsens Golfklub
Horsens Gymnasium & HF
Horsens Havn
Horsens murer & Entreprenør a/s - Erhvervsparken 38, 8700 Horsens
Horsens Murer & Entreprenørforretning A/S
Horsens Musik- og Balletskole, Skolegade 7-9, 8700 Horsens
Horsens Ny Teater
Horsens Rådhus
Horsens Rådhus, Lokale A1.29
Horsens Rådhus, Mødelokale 1
Horsens Rådhus, Mødelokale 1, Chr M Østergaards Vej 4
Horsens Rådhus, Mødelokale 10
Horsens Rådhus, Mødelokale 11
Horsens Rådhus, Mødelokale 12
Horsens Rådhus, Mødelokale 13
Horsens Rådhus, Mødelokale 14
Horsens Rådhus, Mødelokale 15
Horsens Rådhus, Mødelokale 17
Horsens Rådhus, Mødelokale 2
Horsens Rådhus, Mødelokale 3
Horsens Rådhus, Mødelokale 4
Horsens Rådhus, Mødelokale 5
Horsens Rådhus, Mødelokale 6
Horsens Rådhus, Mødelokale 7
Horsens Rådhus, Mødelokale 8
Horsens Rådhus, Mødelokale 9
Horsens Tømrer - Norgesvej 8, 8700 Horsens
Hotel Opus Horsens - Egebjergvej 1, 8700 Horsens
Hovedgård Skole, Aulaen
Hovedgård skole, Horsensvej 46, 8732 Hovedgård
Industrimuseet m.fl.
Insero, Engineering Lab
Islandsvej
Jobcenter Horsens - Formøde
Jobcenter Horsens - Virksomhedsbesøg
Jobcenter Horsens, Kantinen
Jobcentret - mødelokale 1.26
Jobcentret - mødelokale 3
Jobcentret - mødelokale 3 + 4
Kantinen på Chr M Østergaards Vej 4, 8700 Horsens
Kildebakken Undervisningslokalet 2. sal
Klostermølle
Klovenhøj - lokalet bag daghjemmet
Køkkenindgangen Præsthøjgården
Kommunikation og Teknologi
KUBEN
Kuben, Søndergade, 8700 Horsens
Kulturstationen, Skolegade 7-9, 8700 Horsens
Lagkagehuset - Horsens - Lokesalle 30, 8700 Horsens
Land & Plan
Landinspektørfirmaet Bonefeld & Bystrup A/S
Langmarkskolen - Lokale 51 Håndværk og design på kontorgangen
Langmarkskolen, Nørrebakken 1, 8700 Horsens
Lantmannen Unibake - Oensvej 28, 8700 Horsens
Learnmark Business
Learnmark Horsens
Learnmark Tech - Elevhuset
Lindehøj - Grupperummet
Lindehøj Mødelokale 1
Lindehøj Mødelokale 2
Lindehøj Plejecenter
Lokal skole
Lokale 1.11, Ungdomscenter Horsens, Den Grå Fabrik
Lund Skole
M&J Recycling
Malerfirmaet Kjærhus ApS - Grønlandsvej 9B, 8700 Horsens
MENY
Metso Denmark
Middelfart Sparekasse
Mødelokale 2
Mødelokale Endelave
Mødelokale Storken
Multirummet Tamdrup Centret
N.P. Trucks
Naturcenter
Naturcenter Ulvedal
Nim Skole
Nim Skole og Børnehus, Multihuset
Nordic Coating
Norgesvej
Normal Warehouse
Norna Playgrounds A/S - Plant en drøm
Nørrebrogade
Nørrevang Centret
NP Trucks
Nybolig Horsens
Nybolig Horsens
Online - link sendes pr. mail inden mødet
Online møde
Online undervisning
Online via Microsoft Teams
Online-kursus med Jobindex
Orions Hus - Festsalen
Østbirk Skole
Østerhåbskolen afd. Torsted - Fablab
Østerhåbskolen afd. Torsted - Naturfagslokalet
Østerhåbskolen, afd. Torsted
Østerhåbskolen, Festsalen
På en af skolerne i klyngen
På en skole - afklares senere
På et af skolernes læringscentre
Pavillionen - Store sal
Pejsestuen Lindehøj
PHC Entreprise, Jernbanegade 1, 8740 Brædstrup. Mødested aftales på formøde
PHC Entreprise, Jernbanegade 15/De Thygesons Alle 7, 8740 Brædstrup
Plejecenter Søndergården
Præsthøjgård, BC-stuen
Præsthøjgården - Pejsestuen
Præsthøjgården lokalet bag daghjemmet
Præsthøjgården, F-stuen
Præsthøjgårdssalen
Receptionen (Hovedindgangen) ved Rådhuset
Regionshospitalet Horsens
Regionshospitalet Horsens, Bygning SIC, Indgang X,
Rhenus Warehousing Solutions Denmark
Roesgaard
Roesgaard Revisionspartnerselskab
Rosenberg Malerfirma A/S
RUM A/S - Plant en drøm
Samsøgade / Holmboes Alle
Scandic Bygholm Park
Scandic Bygholm Park
Schur Pack Denmark A/S
Schur Tecnology A/S
Service og Beredskab
Skovly Ældrecenter
Social- og Sundhedsskolen
Social- og Sundhedsskolen
Sønderbro Kulturhus
Sted aftales mellem skole og virksomhed
Sted kommer senere
Steel Products
Stensballeskolen
Stensballeskolen - Læringscenter
Stensballeskolen - Satelitten
Stensballeskolen, Satellitten
Sundhedscenter Horsens, Birkebo
Tamdrup Centeret - Multirum
Tamdrup Centret Cafeen
Teams-møde (du modtager mødelink efter tilmeldingsfristen)
Teknologicaféen
Ternevej mødelokale
Ternevej Personalestue
Tipien på Torvet, Søndergade, 8700 Horsens
Tømrer, Murer & Kloakmester - John A. Laursen
Tordenskjoldsgade 23, 2. sal, lokale 2.16
Tørring Gymnasium
Torstedhallen
Trendhim
Trendhim - Tell your story
Uddannelse - nærmere info følger
Ungdomsskolen
Velas
VIA University College, Dramatoriet
Videomøde
Virksomhed - nærmere information følger
VOLA A/S
VP Maskinfabrik A/S
VS Automatic A/S
VS Automatic A/S - Ormhøjgårdsvej 15, 8700 Horsens
--Location Area--
--Location Area--
Search
Course calendar
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Not planned
AC Horsens
AC Horsens - Formøde for lærere, Samspil
Code: 5050-24-00-03
07-10-2024 at 10:00 - 11:00
7 Free seats
AC Horsens
Show more